Dodany: 2010-09-14 10:18:35

Jak wykorzystać w leczeniu ziołaFitoterapia to jedne z naturalnych sposobów leczenia za pomocą roślin. Zioła, znane ze swoich właściwości leczniczych od dawna są wykorzystywane na różne dolegliwości. Odpowiednie mieszkanki ziół mogą usprawnić pracę jelit, pęcherza moczowego, układu krwionośnego, a nawet serca.

 

Zioła z powodzeniem są również wykorzystywane jako suplementy diety. Rumianek, znany ze swoich właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych stosowany jest głównie jako środek odkażający, szczególnie przy zapaleniu pęcherza moczowego. Ziołolecznictwo, oprócz stosowania farmakologicznych medykamentów, jest jednym z naturalnych sposobów leczenia.

 

Skutecznym wówczas, kiedy dana mieszkanka ziół przygotowana jest przez osobę znającą działanie poszczególnych ziół oraz ich zastosowanie. Odpowiednio skomponowane zioła potrafią tak samo leczyć dolegliwości i niektóre schorzenia, jak syntetyczne leki, przy czym nie wywołują negatywnych skutków ubocznych. Trzeba jednak posiadać rzetelną wiedzę na temat komponowania i przyjmowania ziół, ponieważ ich zbyt duża dawka może okazać się toksyczna..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wykorzystać w leczeniu zioła
Nick: