Dodany: 2010-09-14 10:21:08

Czy warto inwestować w naturalne suplementy dietySuplementy diety to poszczególne składniki żywności, gotowe produkty spożywcze lub tabletki, kapsułki lub płyny. Występujące w takiej formie suplementy diety, spożywane jako uzupełnienie zwykłej diety, przynoszą dodatkowe korzyści zdrowotne.

 

Bardzo dobrym przykładem suplementów na rynku są preparaty akuna i alveo. Suplementy akuna i alveo dostarczają w skoncentrowanej formie składniki odżywcze lub inne substancje, które działają żywieniowo lub fizjologicznie. Ich stosowanie sprzyja uzupełnieniu codziennej diety deficytowej w niektóre składniki mineralne czy witaminy. Akuna i alveo to preparaty, które w połączeniu z naszą dietą pozwolą nam nie tylko zapobiegać różnych chorobom, ale również korzystnie wpłyną na ogóle samopoczucie, kondycję organizmu oraz skórę, włosy i paznokcie.

 

Suplementy sprzedawane są w aptekach, dostępne są w formie ułatwiającej dawkowanie (tabletki, kapsułki), ale nie mogą być mylone z lekami. Do obrotu dopuszcza je Główny Inspektor Sanitarny. Należy jednak pamiętać, że niekontrolowane spożycie suplementów bez konsultacji z lekarzem może być powodem występowania rożnych zaburzeń i niepożądanych dolegliwości. Dlatego należy uprzednio zasięgnąć opinii lekarza, co do danego suplementu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy warto inwestować w naturalne suplementy diety
Nick: