Dodany: 2011-08-03 14:17:08

 

PróchnicaPróchnica najczęściej kojarzona jest z dziecięcą przypadłością i jedzeniem zbyt dużej ilości słodyczy. Po części jest to prawda, po części jednak nie. Jak twierdzi dentysta olsztyn, próchnica to choroba bakteryjna, której powstanie ma wiele czynników.

 

Owszem, zbyt duża ilość cukrów nie jest wskazana ale nie jest to jedyny i główny powód próchnicy. Dentysta olsztyn wyjaśnia, że prócz tego, dochodzi także podatność zębów na próchnicę, która uzależniona jest genetycznie oraz od rodzaju organizmu. Dentysta olsztyn uczula nas, że próchnica nie powstaje z niczego. Jesteśmy w większej części odpowiedzialni za tę chorobę. Wszystko to przez niedostateczne dbanie o higienę jamy ustnej.

 

Jeśli nie szczotkujemy regularnie zębów, nie używamy nici dentystycznej po posiłku, nie stosujemy płynu do płukania ust i przede wszystkim, nie odwiedzamy gabinetu stomatologicznego, nie łudźmy się, że nasze zęby będą piękne i zdrowe. Prócz wszystkich wynalazków XXI wieku, musimy pamiętać o jednym- nie lenić się dbać o nasze uzębienie. W końcu to nam zależy na tym by było one białe i zdrowe..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Próchnica
Nick: