Dodany: 2011-08-03 14:24:14

 

Paradontoza Paradontoza to choroba przyzębia, dość przewlekła. Najpierw atakuje zęby, potem dziąsła, korzenie i kości. Objawy, które możemy dostrzec na pierwszy rzut oka to nieprzyjemny zapach i zaczerwienione dziąsła.

 

Możemy mieć także wrażenie, że nasze zęby się ruszają. W takiej sytuacji powinniśmy niezwłocznie udać się do kogoś takiego jak dentysta olsztyn. dentysta olsztyn spróbuje nam uratować uzębienie, jeśli stosunkowo wcześnie zgłosimy się do niego z tym problemem. Paradontozy możemy się nabawić nie stosując podstawowych zasad higieny. Dlatego właśnie dentysta olsztyn uprzedza, że nieszczotkowanie zębów, nie używanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania jamy ustnej może doprowadzić właśnie do paradontozy, która to z kolei prowadzi do wypadnięcia nawet wszystkich zębów.

 

Prócz niedbałości, tej okrutnej choroby mogą nabawić się ludzie, którzy mają wadę zgryzu, źle się odżywiają, nadużywają papierosów i alkoholu lub cierpią na cukrzycę. Dentysta olsztyn ostrzega by nie lekceważyć początkowych objawów choroby. Jeśli krwawią nam dziąsła, oznacza to, że coś się dzieje i warto udać się w takiej sytuacji do gabinetu stomatologicznego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Paradontoza
Nick: